Az eseményről
Természetesen most sem maradhatott el a pizza és üdítő, így fél 6-tól elkezdődhetett a szakmai előadásokra való ráhangolódás. A résztevők ezalatt kötetlenül megismerkedhettek, és megvitathatták egymással az őket foglalkoztató kérdéseket.
Az előző esemény sikerének köszönhetően az érdeklődők száma nőtt, ezúttal körülbelül 65-en jöttek el.
Az előadások most egy közös gondolatra voltak felfűzve, mégpedig, hogy egy adott témát 2 irányból közelítsünk meg, elméleti, valamint gyakorlati oldalról. Hiszen egy fejlesztő számára elengedhetetlen szem előtt tartani, hogy az adott problémakör hogyan is jelenik meg a valóságban.
A felkért előadók az alábbi kedvcsináló összefoglalókkal hirdették meg előadásaikat.
Java 8 Lambda Expressions - Mítoszok vs. Valóság
„2014-et írunk, kijön a Java SE 8. Hosszú idő óta először rengeteg újítást hoz magával. A Collections Framework reneszánszát éli a Stream-ek által. Most már nem csak Objektum Orientáltan tudunk Java kódot írni, hanem lehetőségünk van Funkcionális Programozásra is! Ez utóbbi világába szeretnék egy kis betekintést nyújtani néhány egyszerű, életszerű példán keresztül.
Ha még sose láttál Lambda Expressiont, akkor itt a lehetőség, hogy bővítsd Java eszköztáradat! Ha már aktívan használod a 8-as verziót, akkor is gyere el és beszélgessünk a best practice-ekről!”
Ötletek Validálása - Ötletek vs. Valóság
„Van egy ötleted, amiből szerinted millió dolláros üzletet lehetne csinálni? Nekem is volt, több is.
Miután elbuktam az első pár ötlettel, elkezdtem folyamatot építeni. Végül 29 ötletet teszteltem le, mire megtaláltam azt, amivel a jelenlegi cégem foglalkozik.
Ennek a kutatásnak a tapasztalatait és eszközeit fogom megosztani.”
Java Perzisztencia - Tutorial vs. Valóság
„Egy Tutorial elengedhetetlen ahhoz, hogy az alapfogalmakkal tisztábban legyél. De nem lehet benne minden, ami egy valós projekthez szükséges. És nincs is benne! A JPA témakörére ez különösen igaz.
Azokra a legalapvetőbb nehézségekre szeretnék rámutatni, melyeknek tudatában kell lenni, és amelyeket mindenképpen tudatosan kezelni kell ahhoz, hogy ezt az alapvető technológiát egy projektben sikeresen lehessen használni.”